Prodloužený víkend v Maroku

Maroko … Marakéš … Casablanca … Atlantický oceán

Africký svět, místní kultura, nejznámější tržiště světa, tradiční jídlo tajin, marocká whisky, delikatesní marocké cukroví, exotická botanická zahrada, jedna z největších mešit na světě, nádherné pláže, focení u oceánu? To vše můžete zažít na prodlouženém víkendu s Joga Maya začátkem října 2020 (v místě konec léta cca 25°C).

Odlet ve čtvrtek v poledne, přílet v neděli večer.

Ubytování

Ubytování se snídaní v Marakéši v medině (historická část města). Budeme bydlet v jejich tradičním domě (dvoulůžkové pokoje s evropskou toaletou i sprchovým koutem), kde jsou k dispozici společné prostory domu včetně teras s lehátky i sedátky 😊.

Dům se nachází kousek od největšího tržiště, jehož středem je náměstí El Fna. Místo má neopakovatelnou atmosféru ve dne, na tož v noci. A pokud se posadíte do jedné z mnoha restaurací nebo kaváren umístěných na terasách domů, zažijete božský výhled na žijící náměstí a jeho bezpočet přilehlých uliček.

tuhle fotku jsem si půjčila, je sice trochu učesaná, ale celkem vystihuje …

Aktivity

V pátek prohlídka botanické zahrady s modrým domem, pak prohlídka místní mešity.

(Photo by: Andia/UIG via Getty Images)

V sobotu bude jednodenní výlet do Casablanky, kde navštívíme mešitu Hasana II, poté půjdeme promenádou okolo oceánu …

až na jednu z nejkrásnějších pláží Ain Diab, kde si trošku zajógujeme a zafotíme v pózách 😊.

tento výběžek je jedinný pevný, jinak všude okolo mě jsou rozlehlé písčité pláže 🙂

V neděli ještě stihneme prohlídku dalších historických míst, v krásné volně přístupné zahradě si zajógujeme a odpoledne se přesuneme na letiště. V Maroku je toho tolik k vidění a zažití, ale to by tam člověk musel být alespoň několik týdnů … ale to se dá říct o hodně místech … Tak příště zase jinam! 😊

A jak to vychází cenově?

Letenka, ubytování se snídaní, doprava do Casablanky a zpět, plus průvodce, fotograf a lektor v mé osobě 😊, to vše za 9 500 Kč.

Další náklady (platí si každý sám), city tax na místě v eurech; vstupy, místní dopravu a jídlo – toho je všude dost 😊, se platí místní měnou, někde lze platit i kartou, při čemž bankovní poplatky jsou mírné a kurz dobrý, takže se není čeho obávat …

city tax – poplatek městu (15 eur) 375 Kč
mešita 180 Kč
zahrady 200 Kč
mešita 450 Kč
taxi 500 Kč
jídlo + pití 1 000 Kč
doprava MHD 50 Kč
sim karta 75 Kč
2 830 Kč

Plus něco na nákup dárečků. Výhodně se dá nakoupit mnoho věcí jako např. kožené věci, tradiční dekorace, arganový olej, koření … jen aby se to vešlo do zavazadla a dodržely se letové podmínky 😊.

autor fotky TravelPortal.cz

V Maroku se platí marockým dirhamem MAD (cca 2,50 Kč za 1 MAD). Mění se až na místě (dolary nebo eura), a při odletu se zbytek peněz mění zpět (jejich měna se nesmí vyvážet …), kurzy jsou při nákupu i prodeji shodné.

A ještě podstatná informace, musíte vlastnit pas, který bude v době pobytu ještě 6 měsíců v platnosti. Jinak nic. Očkování žádné :), jen je potřeba kupovat balenou vodu, místní tekoucí vodu se pít nedoporučuje, ale ovocné šťávy jsou bez problému, potkáte je snad na každém rohu a přímo před vámi je lisují, sklenička stojí 4 MAD = 10 Kč.

Tak se těším na vaše ohlasy! Pište mi na email, kdo by letěl. Začátkem roku budu vybírat zálohy (na letenky, ceny jsou hodně klouzavé a nevypočitatelné :). A neváhejte, je to tak cca pro max 10 osob.

Kdyby to někdo nemohl vydržet a potřeboval tam letět dříve, tak můžeme ještě v březnu nebo v půlce dubna. 23. dubna začíná ramadán a v květnu nás čeká víkend plný jógy na Vysočině … a pak prázdniny … to to letí :).