Bude to na mě fungovat, když tomu nevěřím?

mozek a mysl

Hodně se dnes mluví o různých energiích, vibracích, samoléčení, harmonizaci a o technikách vedoucích ke zlepšení života ohledně zdraví, radosti či úspěchu.

Jsou lidé, kteří jsou úspěšní a daří se jim v soukromém i pracovním životě. Tito lidé umějí využívat ať vědomě či podvědomě nejrůznější techniky, které jim ke kvalitnímu životu a k úspěchu pomáhají. Tvoří si životní příležitosti a jde jim to vše jakoby samo sebou.

Pak jsou ti ostatní, kteří žijí život tak nějak nalinkovaný, naučený, převzatý. I v této skupině jsou lidé, kteří jsou šťastní, zdraví a spokojení. Ale je zde také mnoho těch, kteří nejsou. A to jsou ti hledající. Oni slyší a čtou o tom, že se dá život zlepšit, změnit, řídit, ale nevěří, že i oni mohou. Nejčastější odpověď je: Když já tomu nevěřím.

Jak se z nevěřícího stane věřící? Ne ze dne na den. Ne, že najednou přijde zázrak a osvícení. To se děje v daleko vyšších frekvencích…

Stačí být otevřený k novým informacím, nedělat si na ně hned názor. Stačí začít čerpat informace z nových zdrojů, připouštět a nechat plynout svým tělem fyzickým, rozumovým i duchovním. Vpustit do své zóny i něco jiného, než známe.

Zkusme se zamyslet nad tím, jaký žijeme život? Kde žijeme, co děláme, kým se obklopujeme a jak jednáme? Kde se to vzalo? Naší výchovou, nějakým směrováním, nějakými poučkami, zkrátka žijeme skrz nějaké vzorce, které nám byly předány a my jsme se pod vlivem okolí a vlastních zkušeností v nich utvrdili. To je celé. Když jsme se narodili, neměli jsme názor ani zkušenosti. Ty nám byli předány rodiči a okolím. Tím se nastartoval nějaký směr a proces byl započat. Jak ubíhali roky, přibývaly zkušenosti a utvrzování našich soukromých pravd.

Pakliže se na svůj život podíváme tímto jednoduchým způsobem, musí nám být jasné, že jestli chceme ve svém životě něco změnit (a to můžeme kdykoli), pak začneme vpouštět do svého života jiné podněty, tím přijdou jiné zkušenosti a tím i jiný výsledek.

Takže odpověď na otázku: Bude to na mě fungovat, když tomu nevěřím? Nebude, protože si hned svým názorem zablokujete nový příliv podnětů, zkušeností a tím i jinou cestu.

Je potřeba oprostit se od svých naskakujících negujících myšlenek. Tím vzniká další otázka, jak to udělat, když oni přicházejí samy od sebe (já za to nemůžu…).

Je potřeba si uvědomit, jak mozek funguje. Je naprogramován na přežití, takže vše dělá rychle a co nejjednodušeji. Přijde podnět, okamžitě ho porovná s něčím, co už zná a vzápětí zařadí a tím i posílí to, co už tam v podobných parametrech uloženo bylo.

Takže začít musíme mozkem. Začít ho krmit jinak, donutit ho přemýšlet a nezařazovat. Bude chvíli sabotovat, ale pokud nepolevíte a vydržíte, podlehne a začne pracovat s novými myšlenkami, začne vytvářet nová spojení a bude přehodnocovat. A tím jste na cestě ke tvoření si svého života. Myšlenky jsou jako semínka a vaše pozornost je jako hnojivo. Co zasejete a budete se tomu věnovat, to vám poroste. Ale pozor na plevel, ten je potřeba mít stále pod kontrolou.

Začněte číst jiné knížky, choďte na semináře, bavte se s jinými lidmi, poslouchejte, pozorujte, učte se.

Pracujte v tichosti sami na sobě, nenuťte to okolí…

A hlavně se oprostěte od NE – NEMOHU, NEUMÍM, NEVĚŘÍM, NEMÁM…

Ujišťujte se v ANO – MOHU, UMÍM, VĚŘÍM, MÁM…