videa

Jóga flow v pomalém rytmu na protažení celého těla a zharmonizování mysli.

pro mírně pokročilé

Sestava Kathu pranám harmonizuje a reguluje celý nervový systém, působí proti nervozitě a depresím a vyvažuje emoce. Super do nynější doby… Dále protahuje a uvolňuje svaly, šlachy i klouby celého těla, rozšiřuje se kapacita plic a prohlubuje dech. Cvičení povzbuzuje krevní oběh a odstraňuje únavu, posiluje koncentraci a zlepšuje zrak díky zvýšenému prokrvení hlavy, zlepšuje pohyblivost páteře, reguluje funkci orgánů a žláz.


Další video v pomalém rytmu na vlnách dechu. K protažení i posílení celého těla, ale hlavně na uvolnění mysli a tím i stresových a jiných bloků. Po cvičení se budete cítit uvolněně a nabitě 🙂


Sestava Pozdrav slunci je nejzákladnější sestava v józe. Má několik různých variant, aby byla vhodná pro každého. Pokud ván dělají problémy kliky nebo kobra, tak prostě vynecháte prkno, půjdete rovnou do psa a zase do hlubokého předklonu. Jestliže vás bolí záda nebo máte zkrácené zadní strany stehen, v psovi i v hlubokém předklonu pokrčte kolena.

Tato sestava se cvičí hlavně po ránu, pokud možno směrem ke slunci. Pozdrav slunci probouzí mužskou energii, tu, co potřebujeme ke každodením činnostem, k výkonu, k síle (i duševní). Protáhne i posílí celé tělo a naladí na nový den. Samozřejmě je dobré ji cvičit i během dne, obzvlášť, když se potřebujeme zkoncentrovat a podat nějaký výkon :). Jak z popisu vyplývá, není úplně vhodná k praktivování před spaním. Na to je sesta Pozdrav Měsíci :).


Jóga pro děti – Cvičení pro Marušku a jiné děti