Semináře

Přehled seminářů na jaro 2020

  • 11.01. – sobota 9 – 12, Stravou k sebeuzdravení – 320 Kč – místo: Nehvizdy DC Dráček
  • 01.02. – sobota 9 – 16, Ájurvéda – 700 Kč – místo: Nehvizdy Your Place
  • 21.03.?? – sobota 8 – 11, O stravování – 320 Kč – místo: Penzion Polabí Přerov nad Labem
  • … další časy a témata budou vypisována postupně

Rezervujte si seminář na info@jogamaya.cz nebo přímo uhraďte v záložce obchod.


Ájurvéda, nejen přírodní medicína 1. 2. 2020   9 – 12 a 13 – 16 hodin

S velikou radostí a úctou mohu přivítat na našich seminářích Mgr. Davida Nitscheho, který se s námi podělí o ájurvédském vědění. Více o přednášejícím, viz níže.

Ájurvédská prastará moudrost umožňuje předcházet nemocem a mnohdy vyléčí i ty, se kterými si západní medicína neví rady.

Ájurvéda je nejstarší medicínou na světě. Dnes je respektována Světovou zdravotnickou organizací jako holistický způsob léčby a je zařazena mezi platné léčebné systémy.

Žít podle ájurvédské moudrosti znamená žít v souladu se svou přirozeností. Svoji přirozenost je třeba nejprve nalézt a pochopit. Ájurvéda vychází z porozumění vlastního těla, myšlenek, pocitů a duchovní podstaty naší existence. Je spojená s jógou a meditací, při které se člověk učí lépe vnímat sám sebe, čímž může lépe reagovat na skutečné potřeby svého organismu.

Více o přednášejícím: Mgr. David Nitsche se narodil v Norwichi ve Východní Anglii, odkud ho po čase osud zavlál do České republiky. Ájurvédou se zabývá téměř 20 let od doby, kdy začal pracovat pro lékaře ajurvédy dr. George Easseye jako překladatel a občasný tlumočník. Během té doby vystudoval Anglistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Láska k cestování ho však zavedla do Kéraly, kde v tamním klášteře studoval již vymírající bojové umění kalaripayattu a zároveň na sobě vyzkoušel ájurvédské léčebné kúry, které byly součástí zmíněného bojového umění. Zkušenosti byly natolik silné, že se chtěl dozvědět o tomto životním stylu co nejvíce. U dr. Vasanta Lada a dr. Davida Frawleye v Novém Mexiku se ponořil do ájurvédských studií, se specializací na marmovou terapii, masáže, pulzovou diagnostiku a očistné techniky panchakarmy. Do Indie se rád vrací a krom studia ájurvédy se aktivně účastní projektů staveb vesnic pro nedotknutelné kasty ve státě Maharashtra. Kromě podnikání ve sféře jazyků a zdravého životního stylu nyní vyučuje na první lékařské fakultě angličtinu a tento úzký kontakt s lékaři mu pomáhá pochopit hlubší souvislosti v oblasti zdraví. Ájurvéda je celoživotní studium zahrnující mnoho disciplín, a proto nepřestává doplňovat své vzdělání v oblastech dietologie, masérství, či fyzioterapie. Jóga a ájurvéda jsou úzce provázané oblasti a snahou Mgr. Davida Nitscheho je ukázat, jak tyto systémy spolupracují, a jak díky této propojenosti mohou lidé dosáhnout skvělých výsledků v procesu sebepoznání.

Těším se na úžasný zážitek a věřím, že si ho společně užijeme!

Co s sebou? Polštářek na sezení, tužku a blok na poznámky 🙂

V poledne bude hodinová pauza na oběd.


O stravování 21. 3. ?? 2020 8 – 11 hodin

jídlo

Na semináři se dozvíte co způsobujeme tělu našim stravováním, s čím si tělo poradí a s čím už ne a jaké to má dopady. Dozvíte se také, proč nefungují různé diety. Hlavně se ale zaměříme na to, jak upravit způsob našeho stravování i pohledu na něj.  Tím umožníme tělu, aby se samo zregenerovalo a mělo šanci bojovat s nejrůznějšími “nemocemi” a posílilo imunitní systém. Také se zaměříme na to, jak regulovat stravou svojí kondici a postavu.

Tak nashledanou na semináři!

Co s sebou? Papír a tužku na poznámky.