Semináře

Přehled seminářů na rok 2020/21

Datum, čas a místa budou vypsány. Napište mi do emailu, jaké semináře vás nejvíce zajímají (popřípadě doplňte témata…), a jaké termíny se vám hodí: sobota 8.30 až 11.30, neděle 16 až 19, všední den 18 až 21. Místo konání jsou Nehvizdy, Přerov nad Labem, Čelákovice, Praha 9 Černý Most. Další místa po dohodě nebo na objednání :).

 • Základy jógy – něco málo z historie, cíl jógy, jóga u nás a její styly, dýchání, správné provedení pozic a sestav, na co si dát pozor… povídání i cvičení.
 • Zdravá jóga – cvičení v souladu s naším nastavením těla a způsobem života… povídání i cvičení.
 • Pět Tibeťanů – velmi staré, ale do dnes účinné cvičení. Naučíme se sestavu pro domácí praxi. Zde platí heslo: “V jednoduchosti je síla”. Povídání i cvičení
 • Tři hodiny jógy – různé styly jógy, pránajáma a další techniky. Po cca 20 minutách budeme střídat jógové cvičení, dýchací techniky, další cvičení např. oční cviky, relaxaci, meditaci apod.
 • Cvičení po porodu – kdy a jak začít opět se cvičením, cviky na zpevnění i na rozestup břišních svalů tzv. diastázu
 • Jak se starat o páteř – složení, funkce, náš životní styl, strava, pohyb, energie… Víte, že některými cviky a správným dýcháním lze eliminovat např. skoliózu páteře… povídání i cvičení (cviky z jógy, fyzio i podle Dornovy metody)
 • Jak se starat o klouby – složení, funkce, pohyb, strava, jak si pomoci při obtížích, domácí lékař… povídání i cvičení (cviky z jógy, fyzio i podle Dornovy metody)
 • Pohled na stravu jako na životní styl – druhy stravování, stravovací paradoxy, diety, proč zdravé věci nechutnají, co jíst, co ne, popřípadě čím to nahradit…
 • O jídle a jeho působení na nás – jídlo ovlivňuje naše zdraví, myšlení i náladu, z čeho získáváme energii, je možné žít bez jídla, proč potřebujeme pít… 
 • Jak pracovat se svou myslí – je náš život předurčený, jak vpustit změny do svého života… praktické návody, stanovení cílů a techniky k jejich dosažení.
 • Lymfatický systém – proč je důležitý, jak pomoci sobě a svým blízkým od otoků, bolestí, při hojení nebo jak podpořit imunitní systém… Na semináři se také naučíme základy lymfatické masáže.
 • Čakrový systém – naše energetické tělo, souvislost s našim tělesným i duševním zdravím, s naší vitalitou, schopností telepatie a léčení… povídání, zaměřování pozornosti, meditace.

Rezervujte si seminář na info@jogamaya.cz nebo přímo uhraďte v záložce obchod.

Naše bedra 11. 7. 2020 9.00 – 12.00 DC Dráček, Pražská 14, Nehvizdy

Proč nás bolí v oblasti beder? S čím to souvisí z anatomického, energetického, psychického a výživového hlediska? Jak si můžeme sami pomoci? O tom všem si budeme povídat, ale také budeme cvičit.

 • budeme hledat souvislosti,
 • dostanete praktické návody na to, jak si tělo a mysl udržet v dobré kondici,
 • naučíte se, jak si pomoci v rekonvalescenci, protože i drobné správně vedené cviky a mentální zaměření, dokáží pomoci

Nezapoměňte si podložky, pohodlné cvičební oblečení, deku, polštářek, kvádřík, pásek (pokud máte).

Budu se na vás opět moc těšit 🙂

Chci jít na seminář


Ájurvéda, nejen přírodní medicína 1. 2. 2020   9 – 12 a 13 – 16 hodin

S velikou radostí a úctou mohu přivítat na našich seminářích Mgr. Davida Nitscheho, který se s námi podělí o ájurvédském vědění. Více o přednášejícím, viz níže.

Ájurvédská prastará moudrost umožňuje předcházet nemocem a mnohdy vyléčí i ty, se kterými si západní medicína neví rady.

Ájurvéda je nejstarší medicínou na světě. Dnes je respektována Světovou zdravotnickou organizací jako holistický způsob léčby a je zařazena mezi platné léčebné systémy.

Žít podle ájurvédské moudrosti znamená žít v souladu se svou přirozeností. Svoji přirozenost je třeba nejprve nalézt a pochopit. Ájurvéda vychází z porozumění vlastního těla, myšlenek, pocitů a duchovní podstaty naší existence. Je spojená s jógou a meditací, při které se člověk učí lépe vnímat sám sebe, čímž může lépe reagovat na skutečné potřeby svého organismu.

Více o přednášejícím: Mgr. David Nitsche se narodil v Norwichi ve Východní Anglii, odkud ho po čase osud zavlál do České republiky. Ájurvédou se zabývá téměř 20 let od doby, kdy začal pracovat pro lékaře ajurvédy dr. George Easseye jako překladatel a občasný tlumočník. Během té doby vystudoval Anglistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Láska k cestování ho však zavedla do Kéraly, kde v tamním klášteře studoval již vymírající bojové umění kalaripayattu a zároveň na sobě vyzkoušel ájurvédské léčebné kúry, které byly součástí zmíněného bojového umění. Zkušenosti byly natolik silné, že se chtěl dozvědět o tomto životním stylu co nejvíce. U dr. Vasanta Lada a dr. Davida Frawleye v Novém Mexiku se ponořil do ájurvédských studií, se specializací na marmovou terapii, masáže, pulzovou diagnostiku a očistné techniky panchakarmy. Do Indie se rád vrací a krom studia ájurvédy se aktivně účastní projektů staveb vesnic pro nedotknutelné kasty ve státě Maharashtra. Kromě podnikání ve sféře jazyků a zdravého životního stylu nyní vyučuje na první lékařské fakultě angličtinu a tento úzký kontakt s lékaři mu pomáhá pochopit hlubší souvislosti v oblasti zdraví. Ájurvéda je celoživotní studium zahrnující mnoho disciplín, a proto nepřestává doplňovat své vzdělání v oblastech dietologie, masérství, či fyzioterapie. Jóga a ájurvéda jsou úzce provázané oblasti a snahou Mgr. Davida Nitscheho je ukázat, jak tyto systémy spolupracují, a jak díky této propojenosti mohou lidé dosáhnout skvělých výsledků v procesu sebepoznání.

Těším se na úžasný zážitek a věřím, že si ho společně užijeme!

Co s sebou? Polštářek na sezení, tužku a blok na poznámky 🙂

V poledne bude hodinová pauza na oběd.


O stravování 21. 3. ?? 2020 8 – 11 hodin

jídlo

Na semináři se dozvíte co způsobujeme tělu našim stravováním, s čím si tělo poradí a s čím už ne a jaké to má dopady. Dozvíte se také, proč nefungují různé diety. Hlavně se ale zaměříme na to, jak upravit způsob našeho stravování i pohledu na něj.  Tím umožníme tělu, aby se samo zregenerovalo a mělo šanci bojovat s nejrůznějšími “nemocemi” a posílilo imunitní systém. Také se zaměříme na to, jak regulovat stravou svojí kondici a postavu.

Tak nashledanou na semináři!

Co s sebou? Papír a tužku na poznámky.