Články

Semináře na rok 2020/21

Vážené dámy, pánové, klienti, kamarádi 😊,

obracím se na vás s prosbou o vaši pomoc formou zpětné vazby (hodnocení, doporučení, schválení…). Každý názor vítám, i ten zdánlivě negativní, protože vše nás posouvá a učí… Proto vás žádám o otevřenost!

Připravuji semináře na další školní rok. Níže zasílám témata, a vás prosím o vyjádření.

Continue reading “Semináře na rok 2020/21”

Prodloužený víkend na Maltě 7. – 11.10.2020

Ostrov Malta leží uprostřed Středozemního moře mezi Itálií a Libyí. Je dlouhý 27 km a široký 14,5 km. Pohodlně po něm budeme cestovat místními autobusy. Ať budeme objevovat historické památky, krásy přírody nebo místní pohostinnost, v říjnu si užijeme i koupání. V tuto dobu je zde kolem 24 °C a moře má 22 °C.

Continue reading “Prodloužený víkend na Maltě 7. – 11.10.2020”

Bederní oblast

Proč nás bolí v oblasti beder? S čím to souvisí z anatomického, energetického, psychického a výživového hlediska? Jak si můžeme sami pomoci? O tom všem si budeme povídat, ale také budeme cvičit.

  • Budeme hledat souvislosti,
  • dostanete praktické návody na to, jak si tělo a mysl udržet v dobré kondici,
  • naučíte se, jak si pomoci v rekonvalescenci, protože i drobné správně vedené cviky a mentální zaměření, dokáží pomoci!

Nezapoměňte si podložky, pohodlné cvičební oblečení, deku, polštářek, kvádřík, pásek (pokud máte).

Budu se na vás opět moc těšit 🙂

V sobotu 4. 7. 2020 od 9.00 do 12.00 hodin v DC Dráček, Pražská 14, Nehvizdy

Bude to na mě fungovat, když tomu nevěřím?

mozek a mysl

Hodně se dnes mluví o různých energiích, vibracích, samoléčení, harmonizaci a o technikách vedoucích ke zlepšení života ohledně zdraví, radosti či úspěchu.

Jsou lidé, kteří jsou úspěšní a daří se jim v soukromém i pracovním životě. Tito lidé umějí využívat ať vědomě či podvědomě nejrůznější techniky, které jim ke kvalitnímu životu a k úspěchu pomáhají. Tvoří si životní příležitosti a jde jim to vše jakoby samo sebou.

Continue reading “Bude to na mě fungovat, když tomu nevěřím?”

Praktikujme zdravou jógu

Život s námi někdy zatřepe

Uplynulý čas byl pro většinu z nás jiný, než jsme byli doposud zvyklí. Měli bychom být životu vděčni, že s námi občas zatřepe, abychom si nemysleli, že je vše v pořádku, nedotknutelné a trvalé. A to se právě stalo. Každý to prožívá po svém, každý to vnímá jinak. Já jsem od začátku tento stav brala jako příležitost k novým poznáním ať sama v sobě, tak i v okolí. Ta absence scházení se a více času na upozaďované věci mě přivedla k intenzivnějšímu studiu člověka v oblasti jeho pohybu, bolestí pohybového aparátu, (které trápí většinu populace), a jeho příčin.

Continue reading “Praktikujme zdravou jógu”

A je tady duben!

Jako každý začátek měsíce, ve svých hodinách jógy připomínám, na jaký orgán dle orgánových hodin se máme soustředit. Jak se k němu máme chovat, čím mu prospět, jakým cvikem a afirmací ho posílit. Na závěr hodiny si každý vybíráme čakrovou kartu, ze které se dozvíme, na co se máme v daném měsíci soustředit, co prozkoumat, zrekapitulovat, zkrátka v čem si udělat takovou soukromou inventuru. Pak si ještě můžeme, kdo chce, vytáhnout meditační kartu, která nám může pomoci v našem záměru.

Continue reading “A je tady duben!”

Odpočinek vs. relaxace

Slovo „relaxace“ v širším spektru chápeme jako odpočinek od běžné činnosti, krátkodobou změnu v našem stereotypním životě, jako něco, při čem necháme odpočinout tělo nebo mysl, s ohledem na to, co více přetěžujeme. Určitě ten, kdo má sedavé zaměstnání a pracuje hlavně mentálně si rád odpočine při sportu nebo práci na zahrádce či jiné manuální činnosti. Naopak ten, kdo pracuje převážně tělesným pohybem si rád sedne nebo lehne ke knížce či k televizi. Relaxace v pravém slova smyslu je ale ještě trochu něco jiného.

Continue reading “Odpočinek vs. relaxace”