Články

Není podložka jako podložka

Pokud hledáte podložku pro cvičení jógy, pak se určitě zaměřte na jógamatky. Není vhodné na jógu používat jakoukoliv podložku, např. karimatku. Každá podložka má jiný účel a pro jógu jiná podložka než jógamatka, není vhodná. Proč? Jedná se o použitý materiál, zpracování i tloušťku. Jednoduše řečeno, podložka pro jógu musí mít protiskluzový povrch, pevnost, určitou hustotu a tloušťku.

Na trhu je mnoho jógamatek, ale jakou a podle čeho si vybrat?

Continue reading “Není podložka jako podložka”

Podzimní víkend na Benecku 16. až 18. 10. 20

Termín trochu narychlo, ale co, někdy rychlé akce bývají ty nejlepší. První jarní víkend v tomto roce byl naplánovaný půl roku dopředu a jak to dopadlo, byl zrušen kvůli kovidu… 🙁

Dopřejte si únik do krásné přírody, která se teď na podzim tak krásně vybarvuje, dobře se v ní dýchá a nemusí se nosit roušky!

Ne jenom, že se tam dobře dýchá, ale také se tam výborně jí, spí, krásně vyhlíží z terasy nebo z vnitřního bazénu na samé lesy, hory…😊.

Budeme cvičit jógu, cchi kung, relaxovat, meditovat, dýchat, harmonizovat se, bavit se…

Tentokrát se jedná pouze o malou skupinu do 12 lidí včetně mě, tak se dlouho nerozmýšlejte!

Budu se na vás všechny moc těšit 😊.

TERMÍN:

16.-18. 10. 2020

MÍSTO KONÁNÍ:

Penzion Dana, Benecko 194
http://www.penzion-dana.cz/

Benecko – Penzion Dana

JÓGOVÝ PROGRAM:

• cvičíme dopoledne, odpoledne i večer, uvnitř, ve vnitřním bazénu, na terase, na louce, zkrátka podle počasí

• s sebou si nezapomeňte oblečení na cvičení, plavky, polštářek, deku, kvádříky, popruhy a protiskluznou podložku, pokud něco nemáte, uveďte do e-mailu požadavek na zapůjčení, vezmu s sebou

• rozpis lekcí a dalších aktivit bude časově upřesněn, obvykle je první setkání v pátek cca v 16 hodin a odjezd v neděli po obědě

CENA ZA OSOBU NA CELÝ VÍKEND:

s plnou penzí ve dvoulůžkovém pokoji 2 800 Kč

CENA OBSAHUJE

• ubytování – pokoje jsou vybaveny samostatným sociálním zařízením, balkonem a TV

• bufetovou snídani, oběd, večeři

• neomezený vstup do wellness (bazén)

• 6 hodin jógy (hatha, jin jóga, vinyasa flow), cchi kung, cvičení na záda, pránájáma, relaxace, meditace

CENA NEOBSAHUJE

• dopravu

• další služby Penzionu

Přihlásíte se vyplněním formuláře, viz níže. V textu prosím uveďte s kým budete sdílet pokoj nebo zda pojedete sama a někdo vám bude přidělen :), případně vaše požadavky nebo dotazy. Nezapomeňte uvést celé jméno, telefonní číslo a fakturační adresu.

  Máte-li jakýkoliv dotaz, kontaktujte mě na info@jogamaya.cz nebo na tel.: 797 976 976

  Lucie Pastírová

  Jarní víkend s jógou 16. až 18. 4. 21

  Již teď se můžete těšit na dubnový víkend s jógou. Opět se setkáte se “starými” přáteli nebo poznáte nové. Tentokrát v krásné přírodě Jižních Čech. Pohodlí, dobré jídlo, rybníky, lesy, aktivita i odpočinek a samozřejmě jóga cvičení v různých stylech, dýchání i meditování a ještě něco navíc… 🙂

  Semináře na rok 2020/21

  Vážené dámy, pánové, klienti, kamarádi 😊,

  obracím se na vás s prosbou o vaši pomoc formou zpětné vazby (hodnocení, doporučení, schválení…). Každý názor vítám, i ten zdánlivě negativní, protože vše nás posouvá a učí… Proto vás žádám o otevřenost!

  Připravuji semináře na další školní rok. Níže zasílám témata, a vás prosím o vyjádření.

  Continue reading “Semináře na rok 2020/21”

  Prodloužený víkend na Maltě 7. – 11.10.2020

  Ostrov Malta leží uprostřed Středozemního moře mezi Itálií a Libyí. Je dlouhý 27 km a široký 14,5 km. Pohodlně po něm budeme cestovat místními autobusy. Ať budeme objevovat historické památky, krásy přírody nebo místní pohostinnost, v říjnu si užijeme i koupání. V tuto dobu je zde kolem 24 °C a moře má 22 °C.

  Continue reading “Prodloužený víkend na Maltě 7. – 11.10.2020”

  Bederní oblast

  Proč nás bolí v oblasti beder? S čím to souvisí z anatomického, energetického, psychického a výživového hlediska? Jak si můžeme sami pomoci? O tom všem si budeme povídat, ale také budeme cvičit.

  • Budeme hledat souvislosti,
  • dostanete praktické návody na to, jak si tělo a mysl udržet v dobré kondici,
  • naučíte se, jak si pomoci v rekonvalescenci, protože i drobné správně vedené cviky a mentální zaměření, dokáží pomoci!

  Nezapoměňte si podložky, pohodlné cvičební oblečení, deku, polštářek, kvádřík, pásek (pokud máte).

  Budu se na vás opět moc těšit 🙂

  V sobotu 4. 7. 2020 od 9.00 do 12.00 hodin v DC Dráček, Pražská 14, Nehvizdy

  Jógový víkend 7. až 9. 8. 2020 – Penzion Polabí v Přerově na Labem

  Jelikož o takto laděný víkend byl velký zájem (jedeme teď v červnu) a na mnohé z vás se již nedostalo, přidávám další… 🙂

  Víkend plný jógy s možností změření vašich čaker!

  Pojeďte se mnou v srpnu na víkend do Penzionu Přerov nad Labem. V rámci sobotního výletu se podíváme do místního skanzenu, kde v té době budou mimo jiné i výstavy s názvem Kouzlo modrotisku a Panenky našich babiček 🙂

  Celý víkend budeme praktikovat jógu, relaxovat, povídat si o čakrách, prožívat, dýchat, čerpat energii, nacházet novou inspiraci, vytvářet nová přátelství, ale hlavně budete mít čas sami na sebe.

  Continue reading “Jógový víkend 7. až 9. 8. 2020 – Penzion Polabí v Přerově na Labem”

  Bude to na mě fungovat, když tomu nevěřím?

  mozek a mysl

  Hodně se dnes mluví o různých energiích, vibracích, samoléčení, harmonizaci a o technikách vedoucích ke zlepšení života ohledně zdraví, radosti či úspěchu.

  Jsou lidé, kteří jsou úspěšní a daří se jim v soukromém i pracovním životě. Tito lidé umějí využívat ať vědomě či podvědomě nejrůznější techniky, které jim ke kvalitnímu životu a k úspěchu pomáhají. Tvoří si životní příležitosti a jde jim to vše jakoby samo sebou.

  Continue reading “Bude to na mě fungovat, když tomu nevěřím?”

  Praktikujme zdravou jógu

  Život s námi někdy zatřepe

  Uplynulý čas byl pro většinu z nás jiný, než jsme byli doposud zvyklí. Měli bychom být životu vděčni, že s námi občas zatřepe, abychom si nemysleli, že je vše v pořádku, nedotknutelné a trvalé. A to se právě stalo. Každý to prožívá po svém, každý to vnímá jinak. Já jsem od začátku tento stav brala jako příležitost k novým poznáním ať sama v sobě, tak i v okolí. Ta absence scházení se a více času na upozaďované věci mě přivedla k intenzivnějšímu studiu člověka v oblasti jeho pohybu, bolestí pohybového aparátu, (které trápí většinu populace), a jeho příčin.

  Continue reading “Praktikujme zdravou jógu”

  A je tady duben!

  Jako každý začátek měsíce, ve svých hodinách jógy připomínám, na jaký orgán dle orgánových hodin se máme soustředit. Jak se k němu máme chovat, čím mu prospět, jakým cvikem a afirmací ho posílit. Na závěr hodiny si každý vybíráme čakrovou kartu, ze které se dozvíme, na co se máme v daném měsíci soustředit, co prozkoumat, zrekapitulovat, zkrátka v čem si udělat takovou soukromou inventuru. Pak si ještě můžeme, kdo chce, vytáhnout meditační kartu, která nám může pomoci v našem záměru.

  Continue reading “A je tady duben!”